Budujeme API 

Projekt + rozpočet naleznete ZDE v PDF.

Na této stránce budeme postupně zveřejňovat vývoj prací, včetně fotek z budování Apicentra i arboreta.

AKTUÁLNÍ VÝZVA: Kdo z včelařů má historické vybavení, které nepoužívá a je ochoten do Apicentra zapůjčit či darovat, kontaktujte nás, díky.

Únor 2023 – pohled na nabízený nebytový prostor

Březen 2023 – pohled na pronajatý pozemek pro arboretum a včelín

Začátek dubna – finálně rozhodnout, které stromy, keře, rostliny a plodiny a jak umístit, následně objednat/zakoupit. V neděli 23.4. od 9:00 bude brigáda – sázení. Financování z části z darů a kdo co má/sežene. Je ve hře dotace od Nadace Via, kde jsme požádali o 98.000 Kč na nákup včelínu, úlů, stromů, keřů, rostlin a plodin, výsledek žádosti zatím není znám.

Aktuálně je zpracována nájemní smlouva na nebytový prostor, který nám bude poskytnut k práci od 1.5., kdy začneme prostor uklízet a malovat. Poté dojde přestěhování všech exponátů a výukových panelů, které máme a začneme pomalu budovat. Máme zažádáno o dotaci u Nadace ČEZ v maximu investice, a přes zaměstnance O2 o dotaci v O2 o cca 99 tisíc Kč (výukové materiály, TV/DVD, clipboardy). Také můžeme s radostí říci, že firma Medomety Kovář nám zapůjčí na 3 roky včelařské vybavení za cca 150 tis. Kč s dalším odkupem (medomet, vařák na vosk, pastovač, odvíčkovací vanička, stáčecí nádoba, ometač včel).

21.4.2023 – bohužel žádost o dotaci z O2 byla zamítnuta

23.4.2023 – Za pomoci dobrovolníků, nadšení, dobrého počasí se nám podařilo dnes připravit jednoduché arboretum, včelín, a také z části vymalovat exteriér, fotky níže. Díky všem za pomoc.

1.5.2023 – bohužel špatná zpráva z Nadace ČEZ, naší žádosti o dotaci nebylo správní radou vyhověno

Květen 2023 – intenzivní práce na úklidu, vymalování, opravách a přípravách na instalaci exponátů a budování interiéru

1.7.2023 – Apicentrum Protivín otevřeno

Expozice